Nábytek

nabytekVyznání lásky obvykle neprovází slova: „Miluji tě jako nábytek!“ Proč ale ne? Vždyť nábytek nás provází od narození až do smrti! Probereme si to od začátku.
První nábytek člověk pozná, když se narodí. Dají nás do kolébky, odkud koukáme na ty závěsné hrající hračičky. Když povyrosteme, existuje nespočet geniálně vymyšlených kusů nábytku, ze kterých nelze spadnout, odejít či se jakkoli zranit.
V dospělosti představují kusy nábytku nevyřešené rébusy výrobců přesvědčených o tom, že dospělí se rádi vracejí do dětství, kdy si stavěli lego. Možná je to spíš taková pokročila verze Merkuru. V historii člověk obdržel nábytek sestavený, dnes dostane prkénka, šrouby a musí kutit sám. Tím začíná nejedna manželská hádka!
Modelová situace – jdete do obchodu vybrat skříň. Procházíte nekonečnými uličkami, debatujete o praktičnosti či kvalitě různých skříní, až pak dostanete hlad. Když jste se najedli drahých smažených kuliček a konečně něco vybrali, další cesta je do skladu. Zde nakrásně projdete dva kilometry, až konečně natrefíte ke správnému oddělení. Skříň je těžká tak, že vás chytne bolest v kříži. Ještě se dobelhat ke kase, dostrkat skříň – tedy prkénka a šroubky do auta a bez zabití manželského partnera odjet. Při sestavování se volí ty nejsložitější postupy, nadává se do pata či mata a vyhrožuje se rozvodem. To bychom tedy měli – nábytek představuje životní zkušku partnerství.
Nedávno přišel na trh velice zajímavý kousek. Rakev se subwooferem a zesilovači pro hudební fandy. Nábytku se tedy nezbavíme ani po smrti.
A tak, až vám někdo vyzná lásku prostřednictvím kusu dřeva, znamená to jediné – chce vás na celý život.

Posted in Domácnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *