Jak vybírat regály pro domácnost?

Máte plný sklep, garáž anebo spíš a potřebujete tam uvolnit další místo anebo nejlépe ještě nějaký prostor vytvořit? Pokud vám nestačí jarní úklid a místa na pneumatiky či nářadí není pořád dost, můžete zkusit využít regály a regálové systémy, které vám mohou problémy s prostorem vyřešit.

Pokud totiž zvolíte vhodnou velikost regálů s dostatečným počtem polic, můžete díky úzkým prostorům ušetřit místo horizontálně a naskladnit věci vertikálně na výšku.

Šroubovací anebo bezšroubové regály

Jestliže se chystáte koupit si kovové regály do garáže nebo do sklepa a nechystáte se s nimi pravideně manipulovat a stěhovat je, pak bychom vám rozhodně doporučili využít kovové šroubovací regály.

Díky nim totiž ušetříte nemalé peníze a sestavení regálu jen o pár minut delší, než v případě bezšroubovových zásuvných regálů, které můžete mít poskládané během 20ti minut.

Jak vysokou nosnost?

Čím vyšší nosnost regálů, tím roste i cena za toto vybavení domácnosti. Někdy, hlavně v případě že sháníte regál do garáže je potřeba přeci jen vyšší nosnost než 100 nebo 150 kg na polici.

Naštěstí existují i relativně levné alternativy, mezi které patří například regál kombinované s dřevotřískou. U takových polic lze dosáhnout na nosnost až 250 kg na jednu polici.

V případě regálu s 6ti takovými policemi se tak dostáváme na nosnost 1500 kg, to už není málo.

Použité nebo nové kovové regály?

Jestliže se snažíte za každou cenu ušetřit a nemáte peněz nazbyt, pak asi přemýšlíte o tom, že si koupíte regál z výprodeje anebo nějaký použitý regál z bazaru. V Česku lze koupit takové použité zboží třeba na Aukru anebo na Sbazaru.

Existují i specializované výkupy regálů a následně prodej použitých. Tato nabídka je však vhodnější pro ty, kteří se chystají nakoupit regálů více.

Problém u bazarových regálů může být v tom, že je v nabídce od stejného typu vždy jen pár kusů a pokud si chcete udělat hezký regálový systém jedné barvy či typu, pak už to bude problém.

Posted in Domácnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *